Ритам рада ОШ ''Радоје Домановић''
у школској 2023/2024. години
Смернице за организацију и реализацију образовно–васпитног рада у школској 2023/2024. години
Школа је организована и ради у две смене које се седмично смењују.
ПРЕПОДНЕВНА СМЕНА: 08:00 – 14:00
ПОСЛЕПОДНЕВНА СМЕНА: 14:00 – 20:00
ШКОЛСКО ЗВОНО
|
||
ОД I ДО IV РАЗРЕДА |
||
ПРЕ ПОДНЕ |
ЧАС |
ПОСЛЕ ПОДНЕ |
08:00 - 08:45 |
I |
12:25 - 13:10 |
08:50 - 09:35 |
II |
13:15 - 14:00 |
09:55 - 10:40 |
III |
14:00 - 14:45 |
10:45 - 11:30 |
IV |
14:50 - 15:35 |
11:35 - 12:20 |
V |
15:55 - 16:40 |
ОД V ДО VIII РАЗРЕДА |
||
ПРЕ ПОДНЕ |
ЧАС |
ПОСЛЕ ПОДНЕ |
08:00 - 08:45 |
I |
14:00 - 14:45 |
08:50 - 09:35 |
II |
14:50 - 15:35 |
09:55 - 10:40 |
III |
15:55 - 16:40 |
10:45 - 11:30 |
IV |
16:45 – 17:30 |
11:35 - 12:20 |
V |
17:35 - 18:20 |
12:25 - 13:10 |
VI |
18:25 - 19:10 |
13:15 - 14:00 |
VII |
19:15 - 20:00 |
СКРАЋЕНИ ЧАСОВИ |
||
ПРЕ ПОДНЕ |
ЧАС |
ПОСЛЕ ПОДНЕ |
08:00 - 08:30 |
I |
12:30 – 13:00 |
08:35 - 09:05 |
II |
13:05 – 13:35 |
09:20 - 09:50 |
III |
13:50 – 14:20 |
09:55 - 10:25 |
IV |
14:25 – 14:55 |
10:30 - 11:00 |
V |
15:00 – 15:30 |
11:05 - 11:35 |
VI |
15:35 – 16:05 |
11:40 - 12:10 |
VII |
16:10 - 16:40 |
Отворена врата у школској 2023/2024. години
СРПСКИ ЈЕЗИК |
||
ТЕРМИН |
||
Иван Марковић
|
среда, 3.час | |
Милена Ристић |
уторак, 4. час | |
Исидора Крстић |
понедељак, 2. час, послеподневнa сменa | |
Мирјана Ђорђевић |
среда, 2. час | |
Наталија Миленковић
|
четвртак, 4. час | |
МАТЕМАТИКА |
||
ТЕРМИН |
||
Миљана Меденица |
четвртак, 5. час |
|
Слађана Јевтовић |
петак, 5. час |
|
Ивана Стаменковић |
четвртак, 2. час | |
Десанка Нешић
|
уторак, 6. час, парна смена | |
Милош Јанковић
|
петак, 3. час | |
ФИЗИКА
|
||
ТЕРМИН |
||
Милан Крстић |
понедељак, 2. час, парна смена | |
Наташа Илијић
|
уторак, 3. час, парна смена | |
СТРАНИ ЈЕЗИЦИ
|
||
ТЕРМИН |
||
Владимир Крстић
|
петак, непарна преподне (11:00), непарна поподне (13:15) | |
Данијела Јевтић
|
уторак, 2. час, непарна смена, пре подне |
|
Весна Илић
|
четвртак, 10:45/16:45, непарна смена | |
Ивана Илић
|
уторак, 5. час |
|
Тијана Фурланич
|
понедељак, 3. час, парна смена | |
ИСТОРИЈА И ГЕОГРАФИЈА
|
||
ТЕРМИН |
||
Јасмина Павловић
|
среда, пре подне 9:40, после подне 15:40 |
|
Данијела Димић |
понедељак, 5. час | |
Војин Никитовић |
уторак, 3. час |
|
Иван Илић |
среда, 5. час, непарна смена | |
Неда Недовић Спасић |
среда, 7. час, парна смена | |
Војкан Јовчић
|
среда, 3. час |
|
БИОЛОГИЈА И ХЕМИЈА
|
||
ТЕРМИН |
||
Гордана Рако
|
петак 3. час, парна смена | |
Сања Пешић
|
уторак, 2. час, парна смена | |
Галина Шепа
|
||
Милица Петровић
|
уторак 3. час, парна смена |
|
МУЗИЧКА И ЛИКОВНА КУЛТУРА
|
||
ТЕРМИН |
||
Дејановић Виолета
|
уторак, 3. час, непарна смена |
|
Никола Вучковић |
уторак, 5. час |
|
Ана Ристић
|
петак, 5. час, непарна смена |
|
ТЕХНИКА И ТЕХНОЛОГИЈА |
||
ТЕРМИН |
||
Верица Јанкелић
|
среда 3. час , непарна смена |
|
Мирјана Манојловић |
понедељак, 5. час, парна смена | |
Светлана Станковић |
понедељак, 3. час, парна смена | |
Светлана Ђорђевић
|
петак, 4. час, непарна смена | |
ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ |
||
ТЕРМИН | ||
Александар Васиљевић
|
среда, 4. час, непарна смена | |
Миле Владимиров |
понедељак, 3. час, послеподневна смена |
|
Вук Павловић |
||
Предраг Трајковић
|
||
Јелена Нешковић Јовановић
|
петак, 4.час у парној смени | |
ИНФОРМАТИКА И РАЧУНАРСТВО |
||
ТЕРМИН |
||
Милијана Красојевић
|
четвртак, 3. час, парна смена |
|
ВЕРОНАУКА |
||
ТЕРМИН |
||
Снежана Николић
|
четвртак, 10:45/16:45, непарна смена |
|
ПРЕДШКОЛСКЕ ГРУПЕ |
||
ТЕРМИН |
||
Душица Стаменковић |
||
Александра Глигоријевић |
||
РАЗРЕДНА НАСТАВА |
||
ТЕРМИН |
||
Драгољуб Ловић |
||
Ирена Аранђеловић |
||
Јована Живковић | среда, 4. час |
|
Љиљана Цветковић |
уторак, 2. час |
|
Снежана Миловановић |
петак, 1. час |
|
Биљана Васиљевић Милановић |
понедељак, 3. час |
|
Бранка Милошевић |
уторак, 5. час |
|
Зоран Мартиновић |
уторак, 5. час |
|
Јасмина Младеновић |
среда, 3. час |
|
Јелена Вуковић |
уторак, 3. час |
|
Милена Милојковић |
уторак, 5. час |
|
Марина Најдановић |
понедељак, 5. час |
|
Јасмина Милић |
уторак, 5. час |
|
Маја Крстић |
понедељак, 3. час |
|
Мирјана Валашко |
петак, 1. час |
|
ДанијелаТричковић |
понедељак, 2. час |
|
Радица Ђорђевић |
уторак, 3. час |
|
Валентина Младеновић |
уторак, 3. час |
|
Марија Стојановић |
четвртак, 3. час |
|
Милица Накић |
уторак, 4. час |
Активности за обележавање
дана ОТВОРЕНИХ ВРАТА
у школској 2023/2024. години
AВГУСТ/СЕПТЕМБАР: 31.8. и 8.9. Родитељски састанци за све разреде, уз представљање Смерница за организацију и реализацију образовно – васпитног рада у школској 2023/2024. години и начина реализације истих.
ОКТОБАР: 16.10. Презентација здраве исхране и здравих стилова живота. За родитеље су предвиђени уобичајени информативни сусрети са наставним особљем, стручним сарадницима и директором школе.
НОВЕМБАР: 16.11. Пригодним активностима обележиће се Дан толеранције кроз разговор на тему „Колико смо толерантни према другачијима од себе“. Предвиђени су уобичајени информативни сусрети између наставника и родитеља, посете настави итд.
ДЕЦЕМБАР: 8.12. У сусрет Дану људских права, током дана отворених врата биће могуће упознати родитеље са ученичким радовима насталим на часовима одељенског старешине или током изборне наставе, а на теме везане за поштовање људских права. Предвиђени су уобичајени информативни сусрети између наставника и родитеља, као и могућност посете настави.
ЈАНУАР: 27.1. Организација Светосавске академије, уз дружење са родитељима и ученичке приредбе.
ФЕБРУАР: 20.2. Како је реч о „Месецу безбедног интернета“, биће организована ученичка постер презентација на тему превенције дигиталног насиља. Предвиђени су информативно-едукативни сусрети између наставника и родитеља.
МАРТ: 23.3. Дан отворених врата посвећен професионалној орјентацији, предстваљање средњих школа из Ниша и нишавског округа, на Сајму професионалне оријентације који је предвиђен за тај дан. Тематски пано, са презентацијом услова за упис средње школе, презентација бодова и других важних потребних услова за упис. Посета родитеља пре свега ученика старијих разреда, нарочито родитеља ученика VIII разреда, чије је присуство изузетно драгоцено.
МАЈ: 9.5. Обележавање Дана Европе и Дана демократије кроз приказивање обиља културног богатства и културних различитости нашег континента. Тематски дан биће занимљив и за ученике и за родитеље.
ЈУН: 28.6. Видовданска свечаност поделе ђачких књижица, организација неформалног дружења са родитељима уз прилику за размену утисака о минулој школској години и размена идеја за предстојећу годину.
* За пригодне активности у оквиру Дана отворених врата биће позивани предшколци и полазници припремног предшколског програма из оближњих вртића, како је предвиђено и Школским развојним планом школе.
План писмених и контролних провера у школској 2023/2024. години
ТЕСТОВИ, КОНТРОЛНЕ И ПИСМЕНЕ ПРОВЕРЕ
|
||
РАЗРЕДНА НАСТАВА |
ПРЕДМЕТНА НАСТАВА
|
|
Допунска и додатна настава у школској 2023/2024. години
РАЗРЕДНА НАСТАВА |
||
УЧИТЕЉ |
|
ДОДАТНА НАСТАВА |
Драгољуб |
||
Ирена |
||
Јована |
||
Љиљана |
||
Снежана |
||
Славиша |
||
Бранка |
||
Зоран |
||
Јасмина |
||
Јелена |
||
Милена |
||
Марина |
||
Јасмина |
||
Маја |
||
Драган |
||
Данијела |
||
Радица |
||
Славица |
||
Марија |
||
Милица |
||
ПРЕДМЕТНА НАСТАВА |
||
НАСТАВНИК |
ДОПУНСКА НАСТАВА |
ДОДАТНА НАСТАВА |
Исидора Крстић |
||
Милена |
||
Иван |
||
Мирјана |
||
Наталија |
||
Данијела |
||
Димитрије |
||
Весна |
||
Маја |
||
Ивана |
||
Тијана |
||
Јасмина |
||
Данијела |
||
Иван |
||
Војкан |
||
Војин |
||
Неда |
||
Сања |
||
Гордана |
||
Јелена |
||
Галина |
||
Десанка |
||
Милош |
||
Миљана |
||
Ивана |
||
Слађана |
||
Милан |
||
Наташа |
||
Светлана |
||
Верица |
||
Милијана |
понедељак, парна смена, претчас или 8. час среда, непарна смена, претчас или 8. час |
Секције у школској 2023/2024. години
РАЗРЕДНА НАСТАВА |
|||
НАЗИВ СЕКЦИЈЕ |
ЗАДУЖЕНИ НАСТАВНИК |
ТЕРМИН |
|
Мали |
Снежана Николић |
||
Драмско-рецитаторска секција |
Јована Живковић |
||
Литерарно-драмска |
Данијела Тричковић |
||
Математичка секција |
Снежана Миловановић |
||
Ликовна |
Марина Најдановић |
||
ПРЕДМЕТНА НАСТАВА |
|||
НАЗИВ СЕКЦИЈЕ |
ЗАДУЖЕНИ НАСТАВНИК |
ТЕРМИН |
|
Клуб љубитеља |
Весна Илић |
||
Eкoлошка секција |
Галина Шепа |
||
Планинарска секција |
Данијела Јевтић |
||
Млади географи |
Данијела Димић |
||
Математичари |
Милош Јанковић |
||
Млади физичари |
Милан Крстић |
||
Програмерска секција |
Милијана Красојевић |
понедељак, 13:15/14:00 | |
Моделарска секција |
Светлана Ђорђевић |
||
Саобраћајна секција |
Верица Јанкелић |
||
Хемичари |
Сања Пешић |
||
Драмско-литерарна секција |
Ивана Илић |
||
Млади библиотекари |
Ана Станковић Михаиловић |
||
Хор |
Виолета Дејановић |
||
СПОРТСКЕ СЕКЦИЈЕ |
|||
НАЗИВ СЕКЦИЈЕ |
ЗАДУЖЕНИ НАСТАВНИК |
ТЕРМИН |
|
Кошарка |
Александар Васиљевић | ||
Атлетика |
Александар Васиљевић | ||
Стони тенис |
Александар Васиљевић | ||
Гимнастика |
Вук Павловић | ||
Одбојка |
Вук Павловић | ||
Мали фудбал |
Предраг Трајковић |